De Palestijnse vlag was vroeger de vlag van de Arabische nationale beweging. In 1948 is hij tot Palestijnse vlag uitgeroepen. De kleuren gaan terug naar oude tijden: de tijd van de Profeet Mohammed (zwart), de Khawarij (rood), de Omayyaden (wit) en de Fatimiden (groen).

Twitter
MAILING NPK-INFO

Nieuws, acties en activiteiten in email-nieuwsbrief.

NPK-info verschijnt wekelijks.
Aanmelden hieronder.

Subscribe below.


Laatste NPK-info Archief NPK-info
NPK TIJDSCHRIFT
Soemoed cover

Soemoed 39/6
november-december 2011

AANBIEDING
Neem een Soemoed jaarabonnement en ontvang tevens het boek "De verwoesting van Palestina" voor de halve prijs €10.

PUBLICATIES - NPK-BERICHTEN

PROTESTAKTIES TEGEN KAPINGEN EN BLOKKADE GAZA; BOYCOTCAMPAGNE WORDT UITGEBREID

05/06/2010
In verschillende steden in Nederland vonden gisteren protestbijeenkomsten plaats wegens Israels bloedige actie tegen de Vrijheidsvloot

ALMERE

 

Het Arabisch Cultureel Centrum in Almere heeft vrijdagavond een protestactie gehouden tegen de Israëlische aanval begin deze week op het hulpkonvooi voor Gaza. Bij de aanval kwamen zeker 9 mensen om het leven.

Met het protest willen de organisatoren aandacht vragen voor de situatie waarin de Palestijnen in Gaza leven. Het gebied is de afgelopen drie jaar volledig door Israël geblokkeerd.

De bevolking is daardoor afhankelijk van VN hulpgoederen en smokkelwaar. Het Arabisch Cultureel Centrum hoopt dat de blokkade zo snel mogelijk wordt opgeheven.

 

ZIE HET BERICHT OP OMROEP FLEVOLAND, MET HET INTERVIEW MET WALID TAQATQA

 


 

DEN HAAG

 

Na afloop van de persconferentie van Anne de Jong en Amin Abu Rashed in Nieuwspoort vond er een protestbijeenkomst plaats op het Buitenhof, tussen de Israelische ambassade en het Binnenhof.

De demonstranten eisen dat de regering zich inzet voor opheffing van de blokkade van Gaza, en tot sancties tegen Israel overgaat.

De boycotcampagne zal met kracht worden voortgezet en uitgebouwd.

 

 

 

 

 


 


Archief NPK-berichten